גבריאלה מזור - ברוכים הבאים


בטן מלאה - מאמר מאת דר נאדר בוטו

קרדיולוג בכיר ומצנתר מחבר הספר "רפואה והחוש השביעי" מפתח שיטה מהפכנית לאבחון וטיפול ברפואה אינטגרטיבית.

לכל משבר נפשי ישנה כתובת פיזית בגוף, כאשר אדם עבר טראומה שלא עובדה כראוי, תופיע חסימה אנרגטית באיבר מסוים.

איך חשש מביקורת והפנמת רגשות פוגע במעי הגס :

המעי הגס הוא תחנה אחרונה במערכת העיכול, שבה נספגים המים של שאריות המזון והתוכן הופך מנוזלי למוצק, מאחורי תפקוד תקין של המעי הגס, עומדים תהליכים פיזיולוגיים שונים ביניהם ספיגת נוזלים ומלחים התכווצות והרפיה קצבית שמערבבת את התוכן ומעבירה את הצואה לכיוון החלחולת.

תנועתיות המעי הגס חשובה לתהליך ספיגת הנוזלים, ולתנועת התוכן הצואתי. שינוי בתפקוד התקין כתוצאה ממתח נפשי, מחלות, טיב אוכל, ולקיחת תרופות גורע מן התנועתיות שמתבטאת בעצירות, שלשולים לסירוגין כך למשל,  תסמונת המעי הרגיז, תופעה שכיחה אצל אנשים הסובלים ממתח נפשי, תופעה זמנית, או כרונית בתפקוד המעי הגס לעתים התכווצויות יתר ולעתים חוסר תנועתיות בכלל.

עבודת טיהור

לפי הרפואה הסינית מופקד המעי הגס על טרנספורמציה והרחקה של שאריות ופסולת המזון ובנוסף משלים  פעילותו את תפקיד הריאות-טיהור הדם הדו-חמצני מהאנרגיה הלא רצויה, דרך הנשימה קוטביותו של המעי הגס חיובית, ונתיב המרידיאן שלו מתחיל בקצה האצבע המורה,חולף לכל אורך החלק האחורי של הזרוע עד לכתף,נוגע בגבול העליון של השכם, יורד לעמוד השדרה ומסתיים בצד הצוואר,ובחניכיים מהלך המרידיאן מסביר את סיבת הופעת ההתכווצויות, והכאבים בשרירים, ובעצמות בשילוב מחלות או הפרעות במעי הגס.

ברמה הרגשית

פחד מביקורת נחשב לסיבה העיקרית לעליה ברמת המתח במעי הגס ומתבטא בשמירת רגשות בבטן, פחד מהבעת רגשות אף הוא תורם למתח בצינור העיכול ומעלה את רמת הגזים.

עודף מתח הקשור לפחד ביקורת בשילוב פחד להביע רגשות, ביקורת יתר על אחרים-השמצת הסובבים תגרום לאובדן אנרגטי וכתוצאה מכך אובדן טונוס המעי שמתבטא בצורת עצירות, כיבים, הצטברות גזים, ובמקרים קיצוניים גם סרטן המעי.

חסימה במרידיאן זה מתרחשת בבירור כאשר הצ'אקרה השלישית-מקלעת השמש נחסמת מחשש לאפשרות פגיעה גופנית או מחשש למחלה, מאחר ומקלעת השמש הינו המרכז החברתי, חסימה במרידיאן המעי הגס גורמת לאדם לאבד עניין באנשים, שאינם בני משפחתו המיידית, הוא מפתח חוסר אימון בידידיו, נראה מאוכזב מהם אך גם תלוי בהם, הוא אינו מסוגל לנקוט יוזמה חברתית, שנתו קלה ועלולה להתקצר עוד יותר בגלל מחסור בפעילות גופנית.

ברמה הגופנית

ברמה הגופנית חסימה אנרגטית שנגרמת על ידי ירידה ברמת החיוניות תתבטא בנטייה לגודש באף, רגישות יתר בדרכי הנשימה העליונים,חיוורון בעור נטייה לזיהומים,כאבי כתפיים-תפוסות, כתף קפואה, כאבים במפרק, כאבים בזרוע ובאצבעות הידיים, כיבים במעיים,ומחסור באנרגיה יופיע בצורת דימום מהאף,נפיחות בבטן, עצירות, אבנים בכיס המרה, טחורים, עיניים אדומות

החלשות אנרגטית גורמת לניוון תאים אשר מוליכה להיווצרות תאים סרטניים במעיים. חשוב לציין כי תזונה ממלאת תפקיד מרכזי בהאצת הופעת הסרטן, בעיקר אם מתקיים בגוף תהליך איטי  של פירוק חומרי מזון.  בתהליך זה מיוצרים חלקים רעילים אותם כינה ווילהם רייך- מדען אוסטרי שתיאר בצורה אובייקטיבית את אנרגית החיים בבעלי חיים טי בצילוס או"מותגי מוות".

תהליך כזה מתרחש כאשר צורכים כמות  גדולה של בשר, בעיקר עם תוספת פחמימות או ששותים נוזלים בזמן הארוחה, עיכול חלבונים דורש סביבה חומצית בקיבה, החלבונים גורמים להפרשת מיצי עיכול בסיסיים שילוב של חלבונים ושל מיצים גורם לנטרול פעולת האנזימים המופקדים על עיכול הבשר למעי הגס מגיע חלבון בלתי מעוכל שמתעכל על ידי חיידקי הפלורה, דרך תהליך ריקבון, והפרשת רעלים הנספגים במעי הגס .

איכות האוכל, והרגלי אכילה בחיים המודרניים יוצרים לא אחת מצבים חדשים, בהם מערכת העיכול  אינה עומדת בנטל, וכתוצאה מכך תהליך הרחקת הפסולת משתבש, כל אחד ואחת  מחויב לקחת אחראיות אישית, ולשנות את אורח חייו על מנת לתקן את חוסר האיזון שנוצר במערכת העיכול בכלל ובמעי הגס בפרט חשוב לשמור על שני תחומים עיקריים, ולהחזיר  את המעי הגס לתפקוד תקין תוספת סיבים  ממיסי מים, ובלתי ממיסי מים- ניקוי מעיים תקופתי.  ישנם אמצעים נוספים להשיג מטרות אלה תוספת וויטמינים בצורתם הטבעית כמו מיצי ירקות  ופירות טריים,תרגילים גופניים, יוגה, ומדיטציה ניקוי ישיר של המעי הגס על ידי הידרו קולון-שטיפת מעיים במים. כל האמצעים הללו מתקנים את הסימפטומים הקשורים לעיכול  בכלל ולמעי הגס בפרט תופעות כמו שלשולים, עצירות, נפיחות יתר, גזים, דלקות מעיים, אנשים אשר סובלים מהפרעות או ממחלות במעי הגס,סובלים גם ממצוקות רגשיות על רקע חוסר בטחון שנוצר עקב ביקורת יתר מצד הוריהם אלה אנשים אשר יביאו בחשבון  את תגובת ההורים ואחרים בטרם אמרו דבר מה, והדבר גורם להם לבסוף לשמור דברים בבטן, וכך  במרוצת השנים  רמת המתח הבסיסית  במעיים  גוברת  עד להופעתה של מחלה פיזית.

לסיכום

המעי הגס הוא איבר המופקד על הרחקת פסולת המזון מהגוף. תפקוד מערכת העיכול קשורה לטיב המזון, הרגלי אכילה ועל תפקוד הריאות. אך הגורם  הרגשי הוא הקובע! פחד מביקורת גורם לחוסר איזון בתפקוד המעי הגס, הרגלי אכילה לא נכונים, מזרזים את הפגיעה בתפקודו  התקין, פעילות גופנית סבירה, שתית מיצי ירקות בין-ארוחות מסייעת להורדת רמת המתח במעי ולאיזון פעולותיו.

 

דף הבית
אודותינו
השירותים שלנו
סדנאות ניקוי הגוף
ניקוי הגוף מרעלים
שטיפת מעיים
Colon Hydrotherapy
ניקוי כבד
עצירות
טפילי מעיים
מיצי ירקות
צמחי מרפא
הופעות בתקשורת
צור קשר
 
גבריאלה מזור- המרכז להרזיה וניקוי הגוף מרעלים:  רח' הנשיאים 12, תל-אביב.   טל': 03-5444280,     050-5433250     gavrialam@013.net